Wypełnianie zmarszczek i fałd

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Zabiegi kwasem hialuronowym (Restylane, Emerveel, Princesse, XHA3).

Podanie śródskórne lub podskórne wymienionych preparatów powoduje spłycenie zmarszczek i bruzd. Efekt zabiegu utrzymuje się 6 – 9 a czasami 12 miesięcy.

Zabiegi, zwłaszcza, jeśli są co pewien czas powtarzane mają też efekt bardziej odległy spowodowany przez stymulowanie produkcji własnego kolagenu. Kolejne wypełnianie zmarszczek może być uzyskane przy mniejszej ilości wypełniaczy.
W gabinecie stosuje się także połączenie kwasu hialuronowego oraz peptydów biomimetycznych (gama produków Revofil), których rolą jest przedłużanie efektu zabiegu poprzez dodatkową biostymulację. 

Zabiegi z Ellanse™

Jest to rodzina wypełniaczy skórnych, których głównym składnikiem jest polikaprolakton (PCL). Tworzy on gładkie mikrosfery, które są zawieszone w nośniku żelowym, będącym wodnym roztworem karboksymetylocelulozy. PCL jest całkowicie bioresorbowalny, co jest gwarancją długoterminowego bezpieczeństwa.
Ellanse™ jest używany do korekcji zmarszczek i fałd skóry, nadawania objętości i konturowania. Używa się niewielkich ilości preparatu, jedna strzykawka pozwala na „opracowanie” większej ilości miejsc niż kwas hialuronowy.
Efekt implantacji Ellanse™ jest natychmiastowy, ale też przedłużony poprzez biostymulację neokolagenezy. Utrzymuje się od 18 miesięcy do 4 lat. 

Dowiedz się więcej na temat zabiegów z Ellanse™