Dr Bożena Racławska

 

Dr Racławska Studia na Wydziale Lekarskim we Wrocławiu ukończyła w 1981 roku. Po kilku latach stażu specjalizacyjnego w Klinice Dermatologii i Wenerologii we Wrocławiu zdała egzaminy specjalizacyjne I i II stopnia.

W tym czasie również prowadziła przez kilka lat Poradnię Chorób Włosów w ramach Wojewódzkiej Poradni Skórno-Wenerologicznej.

W 1992 roku otworzyła we Wrocławiu własną praktykę prywatną w dziedzinie dermatologii i dermatologii estetycznej i prowadziła ją z sukcesem do 2002 roku. Później wyjechała z Wrocławia aby pracować w Warszawie i za granicą. Brała udział w badaniach naukowych nad nowymi preparatami dla medycyny estetycznej prowadzonymi w Niemczech.

Od 2009 roku pracuje ponownie we Wrocławiu. W 2012 roku otworzyła po raz drugi praktykę prywatną w dziedzinie dermatologii i dermatologii estetycznej.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego oraz International Dermatoscopy Society. Liczne Publikacje w czasopiśmie „Wiadomości Dermatologiczne”.

Zainteresowania zawodowe to choroby włosów, diagnostyka dermatoskopowa, trądzik, choroby alergiczne skóry oraz choroby skóry u dzieci. Pasją są także zabiegi estetyczne jak wypełnianie bruzd i zmarszczek kwasem hialuronowym, mezoterapia i zabiegi laserowe.