Odmładzanie skóry twarzy i szyi

W obecnych czasach bardziej niż w przeszłości zwraca się uwagę na młody wygląd i sprawność. Z jednej strony łatwiej to uzyskać, bo jesteśmy lepiej odżywieni. Jednakże poddani jesteśmy działaniu zanieczyszczenia powietrza i wody, żywność zawiera wiele konserwantów i dodatków, mamy wiele codziennych kontaktów z chemicznymi środkami czystości.

Z wiekiem w skórze spada ilość usieciowanego kolagenu, skóra traci wilgotność i jędrność.
Medycyna estetyczna kieruje swoje zainteresowania coraz bardziej na działania regeneracyjne, a mniej nieco niż wcześniej na wypełnianie tkanek i wygładzanie zmarszczek toksyną botulinową.
Działania regeneracyjne są zazwyczaj mniej inwazyjne niż wymienione powyżej.

Zabiegi

Efekt odmłodzenia i regeneracji skóry uzyskujemy metodami laserowymi, które na trwałe wpisały się w chętnie stosowane działania w medycynie estetycznej.

Minimalnie inwazyjne są zabiegi mezoterapii, które polegają na podawaniu w skórę i tkankę podskórną niewielkich, ale licznych depozytów związków wspomagających własne procesy naprawcze.

Podobne do nich są zabiegi z wykorzystaniem kolagenu.

Coraz częściej stosowane są zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego oraz oczynników wzrostu z krwi. Obiecujące efekty odmłodzenia uzyskuje się implantacją nici PDO.

Efekt rewitalizacji, wygładzenia i roświetlenia skóry uzyskuje się też przy pomocy peelingów.

Stosujemy także zabiegi z wykorzystaniem Jalupro - aminokwasową terapię zastępczą

Po konsultacji z lekarzem łaczy się też niektóre zabiegi w trakcie terapii, zależnie od konkretnych warunków i oczekiwań.