Peelingi medyczne

Peelingi TCA

Peelingi TCA - peelingi z kwasem trójchlorooctowym stosowane zarówno u osób z objawami starzenia jak i w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych. Stosujemy TCA 25% i 40%, zawsze na początku ten słabszy. Decyzja o zastosowaniu przy kolejnych zabiegach silniejszego kwasu zależy od efektu i tolerancji pierwszego peelingu. Zabieg można powtórzyć już po 14 dniach. Jest to klasyczna metoda, długo już obecna w medycynie. Efekty leczenia są bardzo dobre. Problemem może być bolesność w trakcie peelingu oraz zbrązowienie skóry w kolejnych dniach po zabiegu. W ciężkich przypadkach łączymy ten peeling z zabiegiem laserem frakcyjnym nieablacyjnym.

PH formula

PH formula – to kompletne programy resurfacingu skóry. Stosowane preparaty zawierają unikalną mieszankę kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych. Gama produktów obejmuje program przeciwtrądzikowy (ACNE), odmładzający (AGE), odbarwiający (MELA) oraz dedykowany skórze nadwrażliwej, naczyniowej, z trądzikiem różowatym (CR). Zabiegi można powtarzać co 10 – 14 dni. W celu odpowiedniego przygotowania a potem utrzymania efektów należy stosować produkty do pielęgnacji domowej pH formula. Ten rodzaj peelingów, jako dobrze znoszony przez pacjentów i dający bardzo dobre wyniki wykonujemy w gabinecie najczęściej.

PRX T33

PRX T33 to nowatorski peeling, będący odpowiedzią na potrzebę rewitalizacji skóry w sposób mało inwazyjny i nie wyłaczający pacjentów z codziennych aktywności. Ten wyrób medyczny zarejestrowany ze znakiem CE (certyfikat europejski) klasy I jest połaczeniem kwasu TCA (trójchlorooctowego) 33%, kwasu kojowego 5% i nadtlenku wodoru H2O2. Powstał przed 10 laty we Włoszech w klinice dr Rossany Castellany.

Cele, które można osiągnąć stosując ten preparat:

 • Poprawa napięcia skóry twarzy, szyi i dekoltu
 • Redukcja blizn zanikowych (takie są zazwyczaj blizny potrądzikowe)
 • Redukcja rozstępów
 • Rozjaśnienie i rozświetlenie skóry – wykorzystuje się pomocniczo w leczeniu melasmy i przebarwień

Zabieg nie jest bolesny, nawet raczej nie jest nieprzyjemny. W przeciwieństwie do innych peelingów nie występuje po nim silne złuszczanie, nie pojawia się ono albo wcale, lub też występuje jako słabo nasilone, łupieżowate złuszczanie.
Nie jest wymagane specjalne przygotowanie do tego zabiegu.
W przeciwieństwie do samego kwasu TCA, stosowanego w peelingach już wiele lat nie sprzyja przebarwieniom.

Zabieg może być łączony z innymi procedurami medycyny estetycznej. Dobre efekty uzyskuje się łącząc PRX T33 z zabiegiem laserem frakcyjnym nieablacyjnym. To połączenie polecane jest szczególnie w przypadkach leczenia blizn zanikowych i rozstępów. W takich przypadkach korzystnie jest wykonanie kilku zabiegów w krótkich odstępach czasu.
Zabieg PRX T33 łączy się także z innymi procedurami jak mezoterapia lub impantacja kwasu hialuronowego (z wyjątkiem wolumetrii). Nie należy łączyć go z zastrzykami z toksyny botulinowej.

Przeciwwskazania:

 • Podrażniona skóra lub skóra skłonna do podrażnień, otwarte rany lub oparzenia
 • Aktywne zmiany typu łojotokowego zapalenia skóry, łuszczycy lub atopowego zapalenia skóry
 • Alergia na kwas kojowy lub na lateks
 • Ciąża i okres karmienia piersią
 • Opryszczka,
 • Aktywne zmiany bakteryjne, grzybicze lub wirusowe
 • Leczenie izotretinoiną

W okresie pozabiegowym, tak jak w przypadku innych peelingów należy używać kremów z filtrami słonecznymi o SPF co najmniej 30 oraz nawilżać skórę kremem nawilżającym.

Cosmelan / Dermamelan

Cosmelan / Dermamelan – są to programy terapeutyczne szczególnie skuteczne w walce z przebarwieniami. Zawierają kwas azelainowy, kwas kojowy, kompleks tyrosinol oraz witaminy. Program zaczyna się od zabiegu wykonywanego w gabinecie lekarskim i jest kontynuowany przez pacjenta samodzielnie w domu przez ok. 3 miesiące. Zazwyczaj w trakcie terapii potrzebne są 1 – 2 konsultacje lekarskie. Skuteczność tego programu w walce z przebarwieniami stawia go na topie pośród zabiegów stosowanych w tym wskazaniu. Nie należy jednak zapominać o dodatkowych korzyściach: odmłodzeniu skóry, zwężeniu porów, działaniu przeciwtrądzikowym.