Peelingi medyczne

Peelingi TCA - peelingi z kwasem trójchlorooctowym stosowane zarówno u osób z objawami starzenia jak i w leczeniu trądziku i blizn potrądzikowych. Stosujemy TCA 25% i 40%, zawsze na początku ten słabszy. Decyzja o zastosowaniu przy kolejnych zabiegach silniejszego kwasu zależy od efektu i tolerancji pierwszego peelingu. Zabieg można powtórzyć już po 14 dniach. Jest to klasyczna metoda, długo już obecna w medycynie. Efekty leczenia są bardzo dobre. Problemem może być bolesność w trakcie peelingu oraz zbrązowienie skóry w kolejnych dniach po zabiegu. W ciężkich przypadkach łączymy ten peeling z zabiegiem laserem frakcyjnym nieablacyjnym.

PH formula – to kompletne programy resurfacingu skóry. Stosowane preparaty zawierają unikalną mieszankę kwasów, witamin, antyoksydantów, aminokwasów, pierwiastków śladowych i substancji przeciwzapalnych. Gama produktów obejmuje program przeciwtrądzikowy (ACNE), odmładzający (AGE), odbarwiający (MELA) oraz dedykowany skórze nadwrażliwej, naczyniowej, z trądzikiem różowatym (CR). Zabiegi można powtarzać co 10 – 14 dni. W celu odpowiedniego przygotowania a potem utrzymania efektów należy stosować produkty do pielęgnacji domowej pH formula. Ten rodzaj peelingów, jako dobrze znoszony przez pacjentów i dający bardzo dobre wyniki wykonujemy w gabinecie najczęściej.

Peeling PRX – T33 – to wyrób medyczny zawierający 33% TCA, 5% kwasu kojowego oraz nadtlenek wodoru. Kompleks ten jest owocem trwających 10 lat badań klinicznych w ośrodkach włoskich. Główne wskazania to starzenie skóry twarzy, szyi, dekoltu, rąk, zanikowe blizny, melasma, skóra gruba, żółtawa, pomarszczona. Producent zabiega o rozszerzenie wskazań na trądzik, ten proces jeszcze trwa. Zaletą tego peelingu jest znakomita tolerancja i bezpieczeństwo stosowania: pacjent nie odczuwa bólu ani pieczenia, złuszczanie w następnych dniach jest słabe i mało widoczne lub niewidoczne dla otoczenia. Ten zabieg łączymy czasem z zabiegiem laserowym frakcyjnym nieablacyjnym, aby uzyskać jeszcze lepsze efekty.

Cosmelan / Dermamelan – są to programy terapeutyczne szczególnie skuteczne w walce z przebarwieniami. Zawierają kwas azelainowy, kwas kojowy, kompleks tyrosinol oraz witaminy. Program zaczyna się od zabiegu wykonywanego w gabinecie lekarskim i jest kontynuowany przez pacjenta samodzielnie w domu przez ok. 3 miesiące. Zazwyczaj w trakcie terapii potrzebne są 1 – 2 konsultacje lekarskie. Skuteczność tego programu w walce z przebarwieniami stawia go na topie pośród zabiegów stosowanych w tym wskazaniu. Nie należy jednak zapominać o dodatkowych korzyściach: odmłodzeniu skóry, zwężeniu porów, działaniu przeciwtrądzikowym.