Sunekos

Sunekos zawitał na polskim rynku w marcu 2018. Jest to nowa procedura lecznicza służąca naturalnej regeneracji skóry poprzez tworzenie nowych włókien kolagenowych i elastycznych, nazywanych też sprężystymi. W skład Sunekosu wchodzi kwas hialuronowy połączony z aminokwasami. To połączenie gwarantuje regenerację macierzy pozakomórkowej (extracellular matrix – EMC).

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej. Od dawna jest używany w zabiegach medycyny estetycznej, jako skuteczny i dobrze tolerowany składnik wielu preparatów.

Aminokwasy wchodzące w skład Sunekosu to glicyna, L-prolina, L-lizyna, L-alanina, L-walina i L-leucyna. Ostatni z nich L-leucyna ma działanie ogólnie pro-syntetyczne. L-alanina i L-walina stymulują głównie syntezę włókien elastycznych, a trzy pierwsze, czyli glicyna, L-prolina i L-lizyna stymulują głównie syntezę włókien kolagenowych.

Zabieg Sunekos wykonuje się wg dwóch różnych procedur:

Sunekos 200 - polecany jest przede wszystkim osobom powyżej 25 roku życia. Preparat podawany jest do średnich warstw skóry właściwej.

  • Celem zabiegu jest profilaktyka i redukcja pierwszych zmarszczek, jak kurze łapki, drobne zmarszczki wokół ust, na czole i na szyi oraz uzyskanie naturalnego delikatnego efektu wolumetrycznego.
  • Zabieg ten powinien być powtórzony 3 – 4 razy w odstępach 7 – 10 dni.

Sunekos 1200 – wykonywany jest u osób od 45 roku życia.

  • Celem zabiegu jest redukcja głębszych zmarszczek, poprawa jędrności skóry, nawilżenie skóry, jej rozświetlenie i wygładzenie oraz spowolnienie starzenia poprzez działanie antyoksydacyjne.
  • Preparat podaje się głębiej niż Sunekos 200, można używać kaniul do tego zabiegu, aby uniknąć wielu głębokich nakłuć.
  • Tego samego dnia lub po jednym – dwóch dniach od zabiegu Sunekos 1200 rozpoczyna się terapię według zasad takich jak zabieg Sunekos 200, czyli 3 – 4 zabiegi w odstępie 7 – 10 dni.

Często zadawane pytania

Czy zabieg Sunekos jest bolesny?

Bolesność jest niezbyt silna i wynika z wkłuć. Warto poprzedzić zabieg aplikacją kremu znieczulającego.

Kiedy widać efekty?

Delikatny efekt wolumetryczny widać bezpośrednio po zabiegu. Efekty regeneracji zaczynają być widoczne po ok. 10 dniach od pierwszego zabiegu. Utrzymują się ponad pół roku.

Jak długa jest rekonwalescencja?

Pacjent może wrócić do codziennej aktywności tego samego dnia, mogą być widoczne zasinienia w miejscach wkłuć.

Przeciwwskazania do zabiegu Sunekos:

  • ciąża i okres karmienia piersią
  • choroby autoimmunologiczne
  • czynne stany zapalne w miejscach zabiegowych (np. czynny trądzik)
  • skłonność do bliznowców