Revofil

Revofil to innowacyjne preparaty przeznaczone do wypełniania zmarszczek i fałd oraz rewitalizacji skóry i przywracania objętości twarzy. Ich szczególne walory wynikają z unikalnego połączenia kwasu hialuronowego z peptydami biomimetycznymi.

Kwas hialuronowy i jego rola w medycynie estetycznej ma długą i dobrze znaną historię. Jest to związek występujący w naturze, a w medycynie estetycznej wykorzystywany do wypełniania tkanek oraz przyciągania cząsteczek wody, co dodatkowo uzupełnia funkcję wypełniania.

Peptydy biomimetyczne i czynniki wzrostu mają w medycynie estetycznej dużo krótszą historię. Rola peptydów i czynników wzrostu w organizmach żywych została odkryta w drugiej połowie XX wieku w trakcie badań dotyczących metod wykrywania i leczenia nowotworów piersi. Odkrycia roli peptydów były dodatkowym, niejako ubocznym efektem owych badań.

Peptydy i czynniki wzrostu okazały się naturalnymi modulatorami od których zależy prawidłowy przebieg wszystkich procesów zachodzących w żywych organizmach. Z wiekiem ilość naturalnych peptydów w organizmie zmniejsza się, czasem też synteza ich przebiega w sposób nieprawidłowy. W efekcie kontrolowane przez nie procesy metaboliczne słabną lub ulegają zaburzeniom. 

Medycyna estetyczna wykorzystuje syntetycznie uzyskiwane peptydy biomimetyczne, które wiernie naśladują te naturalne przywracając w efekcie uprzedni prawidłowy przebieg procesów metabolicznych.

Obecnie w medycynie estetycznej stosuje się ponad 300 peptydów biomimetycznych. Dalsze są w fazie badań lub w trakcie procesu rejestracji.

Peptydy biomimetyczne stosowane są w kilku głównych wskazaniach, zależnie od swoich właściwości:

 • działanie przeciwstarzeniowe anty-aging
 • działanie rewitalizujące skórę
 • działanie zmniejszające przebarwienia
 • działanie powstrzymujące wypadanie włosów
 • działanie antycellulitowe
 • działanie redukujące tkankę tłuszczową.

W preparatach Revofil oprócz kwasu hialuronowego zawarte są dwa peptydy biomimetyczne:

 • Decapeptyd 72
  jest inhibitorem hialuronidazy, hamuje rozpad kwasu hialuronowegi i przedłuża jego żywotność
 • Oligopeptyd 50
  - przyczynia się do produkcji naturalnego kolagenu
  - ma działanie przeciwzapalne

Gama Revofil składa się z trzech preparatów:

 • Revofil Fine – przeznaczony do wypełniania powierzchownych płytkich zmarszczek
 • Revofil Plus – służy do wypełniania zmarszczek średnio głebokich
 • Revofil Ultra – stosowany do wypełniania głębokich zmarszczek, liftingującej wolumetrii twarzy i wypełniania skóry rąk.

Lifting biomimetyczny

Używając preparatów Revofil można wykonać lifting biomimetyczny.
Składa się on z dwóch etapów:
W pierwszym etapie lekarz dokonuje implantacji odpowiedniego preparatu Revofil w wybrane okolice uzyskując wypełnienie zmarszczek i korektę kształtu twarzy lub rąk.
Drugi etap to seria zabiegów mezoterapii z preparatami Dermaheal HSR lub Dermaheal SR. Te zabiegi działają bardziej powierzchownie odmładzając powierzchowne warstwy skóry, nawilżając je  i zapawniając ich młodzieńczy świeży wygląd.
Takie połączenie daje szczególnie długotrwały zwiększenia napięcia i elastyczności skóry oraz  odmłodzenia.